Epilasyon

Epilasyon, kadın ve erkekler için günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok tercih edilen yöntemdir. Afyon Orkide Güzellik, deneyimli kadrosu ve en yeni teknolojileri bünyesinde barındıran epilasyon cihazları ile Afyon’daki en iyi buz epilasyon merkezi olarak sizlere ilk seanstan itibaren etkisini farkedebileceğiniz kusursuz bir epilasyon hizmeti sunmaktadır. Epilasyon uygulaması, sürekli olarak ağda veya tıraş yapma zahmetinden kurtararak büyük bir konfor sağlar ve cildinizin tahriş olmasını önler.

Epilasyon uygulamalarında başarı ve performansı sağlayan kriterler arasında uygulama yapılan cihazın türü büyük önem arz etmektedir. Günümüzde IPL, Alexandrite, Diode gibi farklı türlerde epilasyon uygulamaları mevcuttur. Gelişen teknoloji ile birlikte en etkili uygulama buz başlığa sahip diode epilasyon cihazları olmaktadır. Diode, daha kısa sürede dökülme sağlar ve geliştirilmiş soğutmalı başlığı sayesinde uygulama sırasında daha az acı hissiyatı uyandırarak konforlu bir epilasyon sunar.

Epilasyon Hangi Bölgeler İçin Uygulanır?
Epilasyon uygulaması, kol, sırt, göğüs, bacak, kol altı, genital bölge, göbek, yüz bölgesi gibi vücutta tüy çıkan her alana güvenle uygulanabilmektedir.

Epilasyon Uygulaması Kaç Seans Sürer?
Uygulama seansları kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kıl yoğunluğu, uygulama yapılacak bölge, kişinin kıl yapısı, hormonel faktörler, seans aralığında farklılıklara neden olmaktadır. Herhangi hormonel bir problemi olmayan kişilerde 6-10 seans aralığında yüksek oranda dökülme sağlanmaktadır.